Saranda me ‘Lungomare’, Rama zbulon projektin që do të transformojë qytetin bregdetar - Bota Sot
Saranda me ‘Lungomare’, Rama zbulon projektin që do të transformojë qytetin bregdetar

Shqipëria

Saranda me ‘Lungomare’, Rama zbulon projektin që do të transformojë qytetin bregdetar

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 11:48
Lungomare

Kryeministri Edi Rama deklaron se në shtator do të nisë puna për një tjetër lungomare. Bëhet fjalë për qytetin e Sarandës, do të ketë një vijë bregdetare ashtu si Vlora.

Kryeministri thotë se procedura ka përfunduar dhe në shtator nis puna, për të transformuar Sarandën ashtu si Vlora.

“Sapo ka përfunduar procedura dhe nis në shtator puna, për projektin e vijës bregdetare të Sarandës. Njësoj siç Lungomarja transformoi Vlorën, ky investim do të ndryshojë faqen e Sarandës turistike#SarandaqëDuam#ShqipëriaqëDuam”, shkruan Rama.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat