I afërmi i Kokëdhimës: Atë që ta bën qeveria s’ta bën perëndia, Mihali në depresion - Bota Sot
I afërmi i Kokëdhimës: Atë që ta bën qeveria s’ta bën perëndia, Mihali në depresion

Shqipëria

I afërmi i Kokëdhimës: Atë që ta bën qeveria s’ta bën perëndia, Mihali në depresion

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 14:22
Sulmi i Mihal Kokëdhimës

Një i afërm i Mihal Kokëdhimës, Dhimitraq kokëdhima, në një intervistë për Report Tv ka deklaruar se pas prishjes e këtij resorti, Mihal Kokëdhima mund të ketë kaluar në depresion.

I afërmi ndër të tjera ka deklaruar se Mihal Kokëdhima i kishte bërë dokumentet dhe e kishte dërguar për legalizim. Ai më pas ka thënë se situatën e ka marrë vesh shumë vonë, ka deklaruar se nëse ai do të ishte aty në momentin e ngjarjes nuk do ta kishte lejuar Mihalin që të bënte një veprim të tillë me turistët spanjollë.

“I ka bërë letrat, por nuk e di se a i ka bërë apo nuk i ka bërë legalizimin. Sot kam ardhur nga Saranda…familja është njoftuarpër prishjen.  Atë që ta bën qeveria s’ta bën perëndia. Edhe ai që gjendet me drogë ka vëë jetën e tij në rrezik. Ai duhet të njoftohej një javë para… të kishte hequr materialet. Kur mor vesh për objektin, Mihali ka kaluar në depresion…se ti prishet objekti kshuu…, S’kam parë gjë po ta kisha parë do ti veja faj njeriu tim. Kur erdha nga Saranda atëherë e kam marrë vesh. Kur erdha këtu. Skam ca them më tej. Jam një njeri shumë i afërt me Mihalin, nip i bie.”

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat