Parashikimi i motit/ Rikthehet vera, mot i kthjellët dhe temperatura në rritje

Shqipëria

Parashikimi i motit/ Rikthehet vera, mot i kthjellët dhe temperatura në rritje

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 07:35
Ilustrim

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje. Alternime vranësirash do të ketë në jugun e Shqipërisë, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lehta të shiut në qytetet e Korçës dhe Gjirokastrës dhe Ersekës.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 27ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 31 ºC dhe në zonat bregdetare nga 24ºC në 33ºC.

Për tre ditët në vijim, pritet një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët. Temperaturat do të variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 25ºC dhe në zonat e ulëta nga 16ºC në 28ºC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat