Parashikimi i motit në Shqipëri - Bota Sot
Parashikimi i motit në Shqipëri

Shqipëria

Parashikimi i motit në Shqipëri

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 09:11
Ilustrim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri ka njoftuar se moti për ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët, me vranësira mesatare dhe të dendura, ndërsa reshjet e shiut me intensitet të ulët dhe do të jenë prezente në orët e para të ditës në pjesën Jugore dhe pjesërisht atë Qendrore. Më pas do të kemi intervale kthjellimi.

Era do të ketë drejtimin nga Verilindje-Veriperëndimi, me shpejtësi deri në 12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare deri në 25 m/sek. Valëzimi në det do të jetë i forcës 3-4 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...