Çipa: Nuk duhet të bëjmë superlativa për udhëheqësit e paprovuar - Bota Sot
Çipa: Nuk duhet të bëjmë superlativa për udhëheqësit e paprovuar

Shqipëria

Çipa: Nuk duhet të bëjmë superlativa për udhëheqësit e paprovuar

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 22:01
Aleksandër Çipa

Analisti Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora është shprehur se ndaj udhëheqësve që nuk janë sprovuar në qeverisje nuk duhet të bëjmë superlativa.

Aleksandër Çipa: Nuk është e hijshme të bëjmë superlativa për udhëheqësit që nuk janë të provuar. Është provuar në një periudhë deçizive të politikë bërjes, por tani ka momentin më deçiziv të provës tani e tutje. Këtë gjë duhet ta bëjmë sidomos me një audiencë që është shumë inteligjente. Ne, duke iu referuar rajonit ka dy modele:

-ka një përqasje  reminishenciale midis një veprimi politik të realizuar në pozitën e opozitarizmit nga Albini dhe Ciprasit që parti Greqia. Dhe personin e parë që ekskludoi nga faza e parë e qeverisjes ishte Parufaqis. Ishte teoricieni i lëvizjes. Sfidat që ka Albini janë të pakrahasueshme dhe është çështja do çedojë dhe ku do të çedojë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat