Kepi i Rodonit jepet me koncesion për 35 vite - Bota Sot
Kepi i Rodonit jepet me koncesion për 35 vite

Shqipëria

Kepi i Rodonit jepet me koncesion për 35 vite

Më: 21 tetor 2019 Në ora: 15:57
Kepi i Rodonit

Edhe Kepi i Rodonit është dhënë me koncesion.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur fitues bashkimin e përkohshëm të kompanive “Praslin Investment” dhe “R&T” me aksionerë shtetasin Roland Ziu dhe Renis Tershana.

Për ofertën e kërkuar të ndërtimit të Marina Rodon rezulton të mos ketë pasur konkurrentë të tjerë dhe si rrjedhojë asnjë ankesë. Kohëzgjatja e kontratës do të jetë 35 vite dhe vlera e investimit sipas të dhënave zyrtare shkon në rreth 883 milionë Lekë, pa TVSH.

Kepi i Rodonit është një ndër zonat më të frekuentuara nga turistët jo vetëm nga bukuritë natyrore por dhe për vlerat historike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat