Edi Rama: Termi “mini-shengen” nuk më konvenon, jam 1.98 i gjatë - Bota Sot
Edi Rama: Termi “mini-shengen” nuk më konvenon, jam 1.98 i gjatë

Shqipëria

Edi Rama: Termi “mini-shengen” nuk më konvenon, jam 1.98 i gjatë

Më: 10 nëntor 2019 Në ora: 13:40
Edi Rama

Gjatë fjalës së tij në konferencën për shtyp, të mbajtur pas takimit të Samitit të Ohrit, kryeministri Edi Rama u ndal ndër të tjera te termi “mini-shengen”.

“Mini-shengenin nuk e di kush e gjeti, mua nuk më konvenon. Duke qenë 198 centimetra, nuk jam ndjerë kurrë pjesë e një mini.”

Më tej, kryeministri shtoi:

“Kush flet për Jugosllavi mbase ka jetuar shumë gjatë aty, sepse unë nuk kam jetuar dhe nuk kam asnjë kujtim. Kush flet për një Shqipëri të Madhe duhet të heshtë. Nuk ka mundësi që unë të jem edhe mini jugosllav edhe shqiptaro-madh, jam një qytetar evropian”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat