Për familjarët e viktimave të tërmetit, Meta dekreton ligjin e dhurimit të apartamenteve - Bota Sot
Për familjarët e viktimave të tërmetit, Meta dekreton ligjin e dhurimit të apartamenteve

Shqipëria

Për familjarët e viktimave të tërmetit, Meta dekreton ligjin e dhurimit të apartamenteve

Më: 13 dhjetor 2019 Në ora: 11:55
Foto ilustrim

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar ligjin për dhurimin e apartamenteve familjarëve të viktimave, si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit.

Kështu do të bëhen me shtëpi të gjithë ata që humbën familjarët e tyre si pasojë e lëkundjeve të fuqishme sizmike, që goditën vendin mëngjesit e fund nëntorit.

Ju kujtojmë se nga tërmeti në fjalë humbën jetën 51 njerëz dhe qindra të tjerë mbetën të plagosur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat