Plane për fundjavë? Mësoni ç’ju rezervon moti për nesër - Bota Sot
Plane për fundjavë? Mësoni ç’ju rezervon moti për nesër

Shqipëria

Plane për fundjavë? Mësoni ç’ju rezervon moti për nesër

Më: 17 janar 2020 Në ora: 23:40
Foto ilustrim

E shtunë, 18 janar 2020. Parashikimi sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Nesër (e shtunë, dt.18) priten reshje lokale të dobëta në qarqet Shkodër dhe Lezhë, pjesa tjetër e territorit nuk ka reshje).

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt.18) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 6 / 13 °C

në vendet e ulëta: 3 / 12 °C

në vendet malore: -2 / 5 °C

ERA

Nesër (e shtunë, dt.18) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat