Mbyllet shkolla "Saadi" e financuar nga Irani - Bota Sot
Mbyllet shkolla "Saadi" e financuar nga Irani

Shqipëria

Mbyllet shkolla "Saadi" e financuar nga Irani

Më: 23 janar 2020 Në ora: 15:47
Foto ilustrim

Mbyllet shkolla "Saadi" e financuar nga Irani.

Ministria e Arsimit mbylli shkollën me kërkesë të vetë institucionit.

Zyra e shtypit informon se Ministra ka finalizuar procesin e nisur prej vitit të shkuar dhe nxënësit janë vendosur në institucione të tjera

Shkolla ‘Saadi’ ishte e financuar nga Irani dhe mbyllet disa ditë pas dëbimit të 2 diplomatëve iranianë nga Shqipëria.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat