‘Shkova ta takoja, më shau nga nëna’, flet shoku i Vilsonit pas vrasjes te Astiri: Jam penduar, lëvizja gjithmonë me armë - Bota Sot
‘Shkova ta takoja, më shau nga nëna’, flet shoku i Vilsonit pas vrasjes te Astiri: Jam penduar, lëvizja gjithmonë me armë

Shqipëria

‘Shkova ta takoja, më shau nga nëna’, flet shoku i Vilsonit pas vrasjes te Astiri: Jam penduar, lëvizja gjithmonë me armë

Më: 24 janar 2020 Në ora: 10:13
Noel Dishi dhe Vilson Tafçiu

Zbardhet dëshmia e 29-vjeçarit Noel Dishi, i arrestuari si i dyshuari kryesor dhe i vetëm i policisë për vrasjen e Vilson Tafçiut në zonën e Astirit në Tiranë disa ditë më parë.

Në dëshminë para oficerëve, pak orë pasi ai u vetëdorëzua, ka treguar se nuk kishte pasur qëllim ta vriste shokun e tij, por se lëvizte gjithmonë me armë dhe ndaj Vilsonit e ka ngritur pasi ky i fundit e kishte sharë nga nëna.

“Me Vilsonin ishim shoke prej vitesh. Nuk kam dashur ta vras. Te henen shkova tek artisti per ta takuar. Nuk kam paur si qellim ta vras. Une levizja gjithmone me arme me vete. Kur e takova ai me shau nga nena. U ndjeva shume i ofendur per shkak te marredhenies qe kishim pasur. Une e kam marre ne shtepi nuk duhet ta thoshte kete gje. U nervozova dhe e qellova. Pas krimit jam larguar dhe kam qendruar ne nje hotel ne kavaje. Jam shume i penduar per krimin e kryer”, ka thënë i riu para policëve, raporton News 24.

Ndërkohë, 29-vjeçari nuk ka dhënë detaje pse është prishur miqësia mes tij dhe viktimës. Ai ka thënë se është në gjendje të rënduar psikologjike dhe se do të flasë në një moment tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat