“Një gërmadhë që po qelbet erë”/ Sejamini në Open: Na duhet një reformë që fut politikanin në burg - Bota Sot
“Një gërmadhë që po qelbet erë”/ Sejamini në Open: Na duhet një reformë që fut politikanin në burg

Shqipëria

“Një gërmadhë që po qelbet erë”/ Sejamini në Open: Na duhet një reformë që fut politikanin në burg

Më: 22 qershor 2020 Në ora: 23:39
Seajmini

Analistës vazhdojnë të debatojnë në Open për ecurinë e reformës në Drejtësi.

Andi Bushati tha se: Reforma në drejtësi është një gërmadhë që po qelbet erë, po vazhduam të themi që po ecën po gënjejmë shqiptarëe. Prisnim njerëz normal dhe solli njerëz që betohen poshtë Lanës.

Ndërsa analisti Seajmini tha se: qëllimi ishte i reformës të fuste në burg ministrin, politikanin e korruptuar, kriminelin, por tani, kjo që kemi sot a e fut në burg atë? Apo heq njërin që u pasurua dhe vë një tjetër të pasurohet. Kjo është çështja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat