Habiten policët, për 3 orë kontroll në aksin Sauk-Teg nuk u evidentua asnjë… - Bota Sot
Habiten policët, për 3 orë kontroll në aksin Sauk-Teg nuk u evidentua asnjë…

Shqipëria

Habiten policët, për 3 orë kontroll në aksin Sauk-Teg nuk u evidentua asnjë…

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 09:20
Pamje nga videoja

Mbrëmjen që lamë pas Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet me radar në aksin Sauk-Teg.

Policia bën me dije se gjatë kontrolli për 3 orë, nuk u evidentua asnjë shpejtësi mbi 100 km/h duke bërë që të mos hiqet asnjë leje drejtimi.

Ja njoftimi i plotë i policisë:

Me Policinë Rrugore, me radar për të parandaluar aksidentet rrugore që shkaktohen si pasojë e shpejtësisë tej normave të lejuara

Për tre orë asnjë shpejtësi mbi 100 km/h, por janë evidentuar shpejtësi nga 93-98 km/h në këtë aks që më parë ishte vërtet problematik përsa i përket ngjarjeve rrugore, por monitorimi i pandërprerë me radar e Patrulla të Policisë Rrugore ka parandaluar në maksimum aksidentet në këtë rrugë.

Vërtet nuk u tërhoq asnjë leje drejtimi, por s’ka më mirë.

Sepse qëllimi jonë s’është të reklamojmë sa patenta heqim, qëllimi është të sensibilizojmë, për të parandaluar aksidentet rrugore.

E kjo është merkulli, pasi ndryshe nga mbrëmë ku dhe në fokusin e kamerës së një televizioni u evidentuan shpejtësi deri në 175 km/h, shpejtësi gati vrastare, sonte asnjë e tillë.

Do vijojmë përditë e përnatë, pa asnjë ndërprerje, me të gjitha mjetet logjistike dhe kapacitetet në burime njerëzore që Policia Rrugore ka në dispozicion në të gjithë vendin, që viti 2020 të mbyllet me prioritet të realizuar, “VITI I SIGURISË RRUGORE.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat