Shpërndante kanabis në lokalin me qira, arrestohet i riu në Fier - Bota Sot
Shpërndante kanabis në lokalin me qira, arrestohet i riu në Fier

Shqipëria

Shpërndante kanabis në lokalin me qira, arrestohet i riu në Fier

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 11:15
Foto ilustrim

Policia e Fierit ka sekuestruar 24 doza kanabis dhe arrestuar në flagrancë poseduesin e tyre.

Shtetasi M.B. shpërndante lëndë narkotike në doza në lokalin që kishte me qira, në fshatin Krutje të Lushnjës. Gjatë kontrollit ju gjetën 24 doza kanabis, të cilat janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi i policisë:

Fier

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve godet një tjetër rast të shpërndarjes së drogave në formë dozash.

Sekuestrohen 24 doza kanabis, arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

•M.B., 24 vjeç, banues në Lifaj, Lushnjë.

Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se shtetasi M. B. shpërndante lëndë narkotike në doza në lokalin që kishte me qera në fshatin Krutje të Lushnjes, gjatë kontrollit të ushtruar, 24-vjeçarit ju gjetën 24 doza kanabis gati për shitje, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat