Flet Manastirliu, ja kur do të hapen ambientet e brendshme të bareve dhe restoranteve

Shqipëria

Flet Manastirliu, ja kur do të hapen ambientet e brendshme të bareve dhe restoranteve

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 14:09
Ogerta Manastirliu

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një video mesazh në “Facebook” është shprehur se do të hapen ambientet e brendshme të bareve dhe restoranteve.

Manastirliu: në vijim të paketës së masave Komiteti teknik i ekspertëve ka miratuar protokollet e posaçme të sigurisë për rihapjen e restoranteve dhe bar kafeve duke filluar nga data 1 tetor edhe në ambiente të mbyllura. Gjithashtu do të hapen dhe pishinat.

Do të vijojnë të mbeten të mbyllura sipas Aktit Normativ të miratuar në muajin Korrik, të gjitha klubet e natës, lounge-bar, pub-e, diskot apo veprimtari të këtij lloji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat