‘Kemi disa përparësi që duhet t’i…’/ Xhaçka: Është një periudhë vendimtare për diplomacinë shqiptare

Shqipëria

‘Kemi disa përparësi që duhet t’i…’/ Xhaçka: Është një periudhë vendimtare për diplomacinë shqiptare

Më: 5 janar 2021 Në ora: 18:04
Olta Xhaçka

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka përmes një postimi në Twitter ka falënderuar dhe njëherë kryeministrin Edi Rama për besimin e dhënë për këtë detyrë.

Ajo shkruan se diplomacia shqiptare është në një periudhë vendimtare.

Po ashtu ka shkruar se Ministria e Jashtme ka disa prioritete si procesi i integrimit në BE dhe reforma e shërbimeve konsullore.

“E përulur për besimin që më është dhënë nga kryeministri Edi Rama. I jam mirënjohëse ish-ministrit Cakaj për punën dhe mbështetjen e tij. Kjo është një periudhë vendimtare për diplomacinë shqiptare. Procesi i integrimit të Shqipërisë në BE, reforma e shërbimeve konsullore janë disa nga përparësitë që ne do t’i adresojmë urgjentisht” – shkruan Xhaçka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat