OSBE hap aplikimet për vëzhgues në zgjedhjet e 25 prillit

Shqipëria

OSBE hap aplikimet për vëzhgues në zgjedhjet e 25 prillit

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 18:41
Foto ilustrim

OSBE-ODHIR përmes një postimi në faqen zyrtare, ka hapur thirrjet për aplikime për vëzhgues në zgjedhjet e 25 prillit.

Prezenca e OSBE në Shqipëri njofton se misioni i vëzhgimit do të funksionojë në mënyrë të pavarur sipas mandateve specifike.

“Zgjedhjet e 25 prillit do të vëzhgohen nga një mision i OSBE/ODIHR-it.  Aplikoni për t’u bërë pjesë e stafit mbështetës të tij!  Pozicionet e lira dhe mënyrën e aplikimit i gjeni në linkun e mëposhtëm.

*Misioni i Vëzhgimit të Zgjedhjeve dhe Prezenca e OSBE-së në Shqipëri do të funksionojnë në mënyrë të pavarur, sipas mandateve të tyre specifike”, thuhet në njoftim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat