“Mori 1 milionë lekë”, denoncimi: Najada Çomo vendos kush vdes e kush jeton, nëse nuk jep lek

Shqipëria

“Mori 1 milionë lekë”, denoncimi: Najada Çomo vendos kush vdes e kush jeton, nëse nuk jep lek

Më: 5 mars 2021 Në ora: 18:06
Najada Çomo

Nuk kaloi pa zhurmë lajmi se shefja e Infektivit, Najada Çomo do të kandidojë në listat e 25 prillit me PS.

Midis tyre pati reagime dhe nga ata që e njohin nga afër doktorëshë Çomon. Saimira Shaska, e cila ne tetor të 2020-ës u votua nga Partia Demokratike në Vlorë për të vazhduar garën si kandidate e mundshme për deputete, tregon se si Çomo, sipas saj, kishte marrë një zarf me 1 milionë lekë për të shpërtuar jetën e bashkëshortit të saj me Covid, por që fatkeqësisht ky i fundit kishte ndërruar jetë të nesërmen.

Ndër të tjera, qytetarja shkruan se nuk është habitur aspak nga emri i Çomos në listat e PS, por shton pyetjen: “E çfarë do bëjnë me këto lekë e më keq akoma me mallkimet e njerëzve që dhimbja u ka mbërthyer shpirtin”!?

Statusi i plotë:

Dy fjalë për Najada Çomon.  

Fati e desh që t’a njoh nga afër Najada Çomo-n. 

Kur njeriu ka hall sidomos hall shendeti nuk mendohet shumë por jep ç’të mundet për të shpëtuar jetën e më të dashurve të zemrës.

Midis shumë bisedave telefonike, mesazheve, e-maileve të atyre ditëve që më mesonin si mund të shkoja të takoja e të paguaja mjekët dhe infermierët ditët që im shoq ishte në spital (gjë që e bëja në çdo turn) një mesazh atë dite në tel tim ishte: “Ajo ka çdo gjë në dorë në spital, kush do ajo shpëton, kush nuk paguan Atë vdes” …. Nuk ishte mjekja kuruese Najada, por si shefe pavioni e mori në pavionin e saj, nga mjekja që e trajtonte në katin e tretë e zbriti në katin e parë (gjë që se kuptova asnjehere pse)

Kjo më detyroi te shkoj ta takoj ate mbrëmje “nën masa të rrepta sigurie” pasi më priten te porta e më shoqeruan 3 infermiere per te zyra e saj…

Shkova me atë “zarfin e famshëm me 1milion lekë) duke i premtuar se te nesermen do shkoja përsëri në të njëjtën mënyrë. Ajo që e njihte mirë gjendjen e rënduar të Arjanit,(vetem 24 orët e fundit që e zbriti) ajo që e nisi bisedën me fjalët

“Kam degjuar se doni ta transferoni në Turqi apo te Amerikani, por mos e levizni që këtu sepse lëvizja mund të jetë fatale” ajo që më tha e mora në pavionin tim t’a shoh me prioritetin e shefes, e mori zarfin me lekë sikur mori zarfin me analizat e pacientit.

Tha një: – do jemi në kontakt dhe u largua…. 14 orë më pas më njoftoi po vet “që Arjani nuk ja doli dot”

Mendoj se fatin e kemi të shkruar dhe nuk dua te mendoj se e largoi nga kjo jetë Najada se po të ishte kështu do vepronim ndryshe por ama të marresh rryshfet kur e di që është gjëndje pa shpresë kjo më çuditi ashtu sikurse nuk më çudit aspak emri i saj në listat per deputete të Partisë Socialiste por më lind natyrshëm pyetja…

E cfarë do bëjnë me këto lekë e më keq akoma me mallkimet e njerëzve që dhimbja u ka mberthyer shpirtin!?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat