Ambasadorja Yuri Kim takohet me kreun e SPAK, mesazhi

Shqipëria

Ambasadorja Yuri Kim takohet me kreun e SPAK, mesazhi

Më: 17 mars 2021 Në ora: 21:13
Foto nga takimi

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim kreun e SPAK, Arben Kraja.

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, dimplomatja amerikane thekson se SPAK ka dhënë rezultate në luftën kundër krimit të organizuar.

“588 çështje të ndjekura penalisht, 70 milionë euro asete të konfiskuara. U hetuan 748 persona, nga të cilët 288 janë të arrestuar dhe kemi 114 të dënuar deri më tani. Reforma në Drejtësi po jep rezultate”, shkruan Kim.

Diplomatja ka treguar sërish mbështetjen e SHBA për vijimin e Reformës në Drejtësi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat