Bie zjarr në parcelat me ullinj në kodrat e fshatit Zhupan në Levan

Shqipëria

Bie zjarr në parcelat me ullinj në kodrat e fshatit Zhupan në Levan

Më: 3 prill 2021 Në ora: 15:22
Foto

Ende pa filluar temperaturat e larta përsëri mesditën e sotme ka rënë zjarr në parcelat me ullishte në Fier.

Vatra e zjarrit ka rënë në Kodrat e Zhupanit , ku terreni i vështirë dhe favorizimi i erës ka përhapur flakët, duke përfshirë bimë të shumta ulliri.

Zjarrefikesja drejt vendit të ngjarjes ,por dyshohet që vatra e zjarrit është ndezur nga banorët fermerë dhe më pas era ka favorizuar flakët duke i çuar jashtë kontrollit nga fermerët të cilët kanë njoftuar zjarrëfikëset.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat