Protesta për HEC-in në Mirditë, mbërrijnë në Gjykatë 4 të arrestuarit

Shqipëria

Protesta për HEC-in në Mirditë, mbërrijnë në Gjykatë 4 të arrestuarit

Më: 15 prill 2021 Në ora: 11:07
Foto

Kanë mbërritur në Gjykatë 4 personat e arrestuar në lidhje me protestën e zhvilluar të dielën më 11 prill, kundër Hec-it dhe ndërtimit të fabrikës së ujit në Thirrë të Mirditës.

Në ambientet jashtë Gjykatës, janë mbledhur dhjetëra aktivistë të LVV dhe forca të shumta policie.

Nga ana e aktivistëve dëgjohen thirrjet “Liri” dhe “Lironi aktivistët.”

Sipas të dhënave, prokurori Francesk Ganaj ka kërkuar burg për 4 të arrestuarit dhe pritet vendimi që do marrë gjykata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat