Greqia vendos hapjen e kufijve për shqiptarët

Shqipëria

Greqia vendos hapjen e kufijve për shqiptarët

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 13:38
Ilustrim

Greqia vendos hapjen e kufijve për shqiptarët duke nisur nga 28 qershori. Vendimi është marrë nga ministria e Turizmit të Greqisë.

Së fundmi, Këshilli Europian përditësoi listën e vendeve të treta për të cilët duhen hequr kufizimet e udhëtimeve jo-esenciale bazuar në situatën epidemiologjike në vend, mes tyre edhe Shqipëria.

Këto kufizime, sipas Këshillit duhet të hiqen gradualisht teksa kjo listë do të rishikohet çdo dy javë.

Bazuar në kriteret dhe kushtet e përcaktuara në rekomandim, që nga 18 qershori 2021 vendet anëtare duhet të heqin gradualisht kufizimet e udhëtimit në kufijtë e jashtëm për banorët e vendeve nga:

Shqipëria
Australia
Izraeli
Japonia
Libani
Zelanda e Re
Republika e Maqedonisë së Veriut
Ruanda
Serbia
Singapori
Korea e jugut
Tajlandë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat