Situata alarmante në Dukat-Fushë/ Zjarri i Karaburunit po i drejtohet banesave

Shqipëria

Situata alarmante në Dukat-Fushë/ Zjarri i Karaburunit po i drejtohet banesave

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 23:51
Foto nga vendi i ngjarjes

Zjarri në Karaburun po rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat-Fushë, pranë lagjes “Kanal”.

Forcat e zjarrëfikses janë sinjalizuar tashmë për të qenë në gadishmëri.

Njëkohësisht ju është kërkuar banorëve të jenë vigjilentë dhe në gadishmëri në rast nevoje.

Flakët prej ditêsh kanê djegur një zonë të madhe të Karaburunit por edhe ne Tragjas dhe Dukat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat