Ndikimi i emigrantëve të ardhur nga Greqia për të votuar

Shqipëria

Ndikimi i emigrantëve të ardhur nga Greqia për të votuar

Më: 23 qershor 2017 Në ora: 19:51
Ilustrim

Kthimi i emigrantëve shqiptarë nga Greqia shihet me ndikim për rezultatin në disa Qarqe ndërkufitare në Shqipëri që janë prekur ndjeshëm nga emigracioni.

Në Qarkun e Gjirokastrës, Vlorës dhe Korçës vota e emigrantëve pritet të ndikojë edhe në rritjen e pjesëmarrjes në votime.

Disa nga subjektet politike shqiptare zhvilluan gjatë fushatës për zgjedhjet parlamentare disa takime me komunitetet e emigrantëve në Greqi duke u bërë thirrje të kthehen për të votuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat