Milena Harito: Pse nuk jam më pjesë e qeverisë - Bota Sot
Milena Harito: Pse nuk jam më pjesë e qeverisë

Shqipëria

Milena Harito: Pse nuk jam më pjesë e qeverisë

Më: 19 janar 2018 Në ora: 11:56
Milena Hartio

Milena Hartio është zgjedhur për herë të parë deputete e Paristë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë duke marrë edhe postin Ministre e Inovacionit dhe Administratës Publike në vitin 2013.

Por me zgjedhjet e 25 qershorit 2017 ajo u emërua Koordinatore Kombëtare për Zonën Rajonale Ekonomike, duke u largua nga posti si ministre.

E ftuar në emisionin Ditë e Re Harito shpjegoi se ky ishte një vendim i Kryeministrit Edi Rama.

“Nuk jam pjesë e qeverisë sepse ky është një vendim i Kryeministrit.”, -thotë ish-ministrja.

Ajo u shpreh se është e kënaqur nga qeveria e ndërtuar, edhe pse nuk është më vetë pjesë e saj.

“Është një qeveri e konsoliduar, më e vogël e cila do të jetë më efikase.”, -shprehet ajo.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera