Parashikimi i motit, 4 gusht 2018 - Bota Sot
Parashikimi i motit, 4 gusht 2018

Shqipëria

Parashikimi i motit, 4 gusht 2018

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 08:21
Foto ilustrim

Vendi ynë ditën e sotme parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira të pakta e mesatare në qendër dhe veri.

Moti do të jetë kryesisht i vranët në orët e mesditës në zonën jugore.

Në mesditë dhe pasdite do të ketë reshje shiu me intensitet të dobët në jug, ndërsa në orët e mesditës në jugperëndim, lokalisht deri mesatar në formë shtrëngatash dhe stuhi kalimtare.

Era me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-15m/sek në bregdet. Deti i forcës 3-4 me lartësi vale 1.5-2.3metër. Ndërsa do të ketë mjegull për shkak të reshjeve.

Qytetet Temperaturat në °C

Shkodër 22/36 re diell
Kukës 19/32 diell me pika shi
Lezhë 25/35 re diell
Dibër 17/29 diell me pika shi
Durrës 23/34 re diell
Tiranë 24/35 re diell
Elbasan 21/34 shi diell
Berat 20/34 shi diell
Vlorë 23/33 shi diell
Korcë 16/27 shi diell rrufe
Gjirokastër 18/35 shi diell rrufe
Sarandë 18/34 shi diell. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...