Sot moti "flakë", ja qytetet ku termometri kap mbi 39°C - Bota Sot
Sot moti "flakë", ja qytetet ku termometri kap mbi 39°C

Shqipëria

Sot moti "flakë", ja qytetet ku termometri kap mbi 39°C

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 08:43
Foto ilustrim

Vijojnë temperaturat e larta edhe në fundjavë, por kulmi i nxehtësisë shënohet nga e mërkura në të premten ku maksimumet sipas zonave pritet të luhaten nga 31 në 36°C zonat malore (maksimumi në Kukës) dhe nga 36 – 38°C në zonat e ulëta dhe bregdetare.

Në zona specifike të Shqipërisë, maksimumi do të ngjitet mbi 39°C, vlera që priten në Veriperëndim të vendit (Koplik, Zadrimë) dhe Jug (Kuçovë, Këlcyrë).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...