E diel me vranësira, pasditen pritet shira - Bota Sot
E diel me vranësira, pasditen pritet shira

Shqipëria

E diel me vranësira, pasditen pritet shira

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 08:11
Saranda

Ditën e diel, 19 gusht, moti do të mbetet i paqëndrueshëm; pjesa e parë e ditës do të jetë me diell  ndërsa gjatë pjesës se dytë të ditës vranësirat do të marrin zhvillim duke u pasuar nga rrebeshe shiu dhe stuhi në zonën e Ultësirës perëndimore dhe zonën qëndore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  8-10m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  3 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         16/33°C 
Zonat e  ulëta           19/36°C
Zonat  bregdetare    21/35°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...