Pyetja e PD: A ka qenë Taulant Balla në Korfuz me Edmond Begën?

Shqipëria

Pyetja e PD: A ka qenë Taulant Balla në Korfuz me Edmond Begën?

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 20:18
Gazment Bardhi

A ka qenë Taulant Balla në Korfuz me Edmond Begën? Kjo është një nga pyetjet që nge këshilltari për çështjet ligjore në Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi, pas reagimit të policisë lidhur me ndalimin e Begës në Greqi.

“U zgjua nga gjumi Policia e Shtetit fiks pas 2 diteve!!

Mqs u zgjua, a mund te na thote: Policia greke me cilin emer dhe mbi bazen e cilit urdher kerkimi nderkombetar e ka arrestuar? Pse e mban ende ne burg?

Dhe mqs i ka hyre verifikimit te sistemit TIMS, te na thote mos ka qene edhe Taulant Balla per pushime ne Korfuz ne te njejten kohe?!

Shpresojme qe per pergjigjen e radhes qytetaret te mos presin edhe 2 dite te tjera”, shprehet Bardhi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat