Temperatura të “çmendura” edhe në shtatorit, ja 3 ditët më të tmerrshme - Bota Sot
Temperatura të “çmendura” edhe në shtatorit, ja 3 ditët më të tmerrshme

Shqipëria

Temperatura të “çmendura” edhe në shtatorit, ja 3 ditët më të tmerrshme

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 14:16
Foto ilustrim

Sipas Meteoalb, dita e hënë paraqitet me vranësira dhe shira në gjithë territorin, më të konsiderueshëm në Qendër dhe zonat Juglindore.

Temperaturat e ajrit sipas sinoptikanëve do të sjellin rënie të lehtë dhe graduale deri të henën kur pritet një rënie me të paktën 3°C në të gjithë terriotin duke bërë që vlerat ekstremale në rang Shqipërie të luhaten nga 9 në 31°C.

Por çfarë thotë Accuweather për parashikimin e motit deri javën e parë të shtatorit? Sipas tabelës që edhe ju keni mundësinë ta shihni më poshtë, temperaturat pritet të jenë përvëluese, nga e marta e 28 Gushtit deri në 4 Shtator.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...