Parashikimi i motit, çfarë na pret ditën e sotme - Bota Sot
Parashikimi i motit, çfarë na pret ditën e sotme

Shqipëria

Parashikimi i motit, çfarë na pret ditën e sotme

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 08:13
Ilustrim

Gadishulli Ballkani po vazhdon të ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik (A) me qëndër kryesore të pozicionuar në europën Verilindore e cila po mban mot të kthjellet në vendin tonë dhe Kosovë.

E diel, 14 tetor" moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 
Zonat malore 6/19°C 
Zonat e ulëta 8/28°C
Zonat bregdetare 15/28°C

 
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...