Mot i kthjellët në bregdetin shqiptar - Bota Sot
Mot i kthjellët në bregdetin shqiptar

Shqipëria

Mot i kthjellët në bregdetin shqiptar

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 08:18
Ilustrim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare kalimtare dhe transparente në të gjitha qarqet e vendit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-8 m/s. Në zonat luginore do të ketë mjegullinë lokale në orët e mëngjesit. Deti parashikohet i forcës 2 ballë, me lartësi vale 0.7 metra.

Temperaturat:

Shkodër       14/26 diell

Kukës          10/23 diell pak re

Lezhë 13/27 diell

Dibër   10/23 diell pak re

Durrës 14/27 diell

Tiranë 14/28 diell re

Elbasan 14/28  diell re

Berat  11/29 diell pak re

Vlorë 15/27 diell re

Korçë    9/21  diell re

Gjirokastër   7/28 diell re

Sarandë 14/28 diell re.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat