Meta: Dënoj të gjitha rastet e dhunës ndaj gazetarëve

Shqipëria

Meta: Dënoj të gjitha rastet e dhunës ndaj gazetarëve

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 18:25
Ilir Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka zhvilluar një pritje për gazetarët dhe ambasadorët e akredituar në Tiranë, në kuadër të ditës ndërkombëtare të Kombeve të Bashkuara të mbrojtjes së gazetarëve.

Gjatë fjalës së tij kreu i shtetit shqiptar ka dënuar të gjitha rastet e dhunës dhe kërcënimet që u janë bërë gazetarëve shqiptarë.

Kreu i shtetit tha se të drejtat e gazetarëve dhe fjala e lirë duhet të dënohen.

‘Të mbrohen të drejtat e gazetarëve. Dënoj rastet e kërcënimeve ndaj gazetarëve. Liria e gazetarëve dhe medias të shënojë progres’, u shpreh Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat