Ja pse u takua Meta me Ruçin - Bota Sot
Ja pse u takua Meta me Ruçin

Shqipëria

Ja pse u takua Meta me Ruçin

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 14:16
Takimi Meta-Ruçi

Presidenca njoftoi se ditën e hënë, “Ilir Meta, me kërkesën e tij, zhvilloi një takim me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi”, duke shpjeguar arsyet e këtij takimi.

“Presidenti Meta e njohu Kryetarin Ruçi me konsultimet e zhvilluara prej tij për datën e zgjedhjeve të ardhshme lokale. Gjithashtu, Presidenti Meta i bëri me dije Kryetarit Ruçi zhvillimin e procedurave transparente për të ftuar kandidatët, të cilët kanë paraqitur interesin për Kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, me qëllim përzgjedhjen e një kandidati të përshtatshëm dhe me integritet për këtë pozicion të rëndësishëm”, lexohet në njoftim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...