Parashikimi i motit 1 Dhjetor - Bota Sot
Parashikimi i motit 1 Dhjetor

Shqipëria

Parashikimi i motit 1 Dhjetor

Më: 1 dhjetor 2018 Në ora: 08:12
Foto ilustrim

Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme me origjinë verilindore duke ndikuar mot të kthjellët dhe të ftohtë në të gjithë vendin.

Pjesa e dytë e ditës sjell kalime vranësirash të lehta, më të dukshme në zonat jugore dhe juglindore duke rrezikuar shira të dobët në ekstremin jugor, si edhe reshje të pakta dëbore në juglindje të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në të dy vlerat ekstremale ditore, duke u luhatur nga -3 °C deri në 19°C. Era do vijojë e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat