Studentët nuk tërhiqen: S’ka negociata, s’ka dialog. Plotësoni kushtet - Bota Sot
Studentët nuk tërhiqen: S’ka negociata, s’ka dialog. Plotësoni kushtet

Shqipëria

Studentët nuk tërhiqen: S’ka negociata, s’ka dialog. Plotësoni kushtet

Më: 10 dhjetor 2018 Në ora: 11:03
Foto nga protesta

Me thirrjet “Nuk ka negociata” dhe “Nuk ka dialog”, studentët për të

Duket se studentët nuk kanë pranuar as thirrjet për dialog me kryeministrin Rama, i cili në dy momente të ndryshme një ditë më parë lajmëronte se sot në 11:00 do të dialogonte me studentët përmes rrjetit social.

“Jemi për arsimin. Nuk ka dialog me sistemin që nuk përfaqëson të rinjtë”, janë disa prej thirrjeve të studentëve të grumbulluar para Ministrisë së Arsimit këtë të hënë.

6-tën ditë me radhë janë grumbulluar masivisht para Ministrisë së Arsimit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...