Presidenti shpall të shtunën ditë zie në nderim të policit Demaj - Bota Sot
Presidenti shpall të shtunën ditë zie në nderim të policit Demaj

Aktuale

Presidenti shpall të shtunën ditë zie në nderim të policit Demaj

Më: 28 dhjetor 2018 Në ora: 16:30
Ilustrim

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas rënies heroike në mbrojtje të qytetarëve dhe në krye të detyrës të pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Izet Demaj, ditën e shtunë, në shenjë nderimi shtetëror e ka shpallur ditë zie në Republikën e Kosovës.

Në ditën e zisë shtetërore, në shenjë respekti për aktin heroik të policit Izet Demaj, në pajtim me legjislacionin në fuqi, flamuri shtetëror ngrihet në gjysmështizë në të gjitha objektet shtetërore të Republikës së Kosovës, brenda dhe jashtë vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...