Millaku: Kadri, mos i gënje mjekët e Prizrenit - Bota Sot
Millaku: Kadri, mos i gënje mjekët e Prizrenit

Aktuale

Millaku: Kadri, mos i gënje mjekët e Prizrenit

Nga: K.M Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 19:11
Deputetja Drita Millaku

Deputetja e Lëvizjes Vetvendosje, Drita Millaku me anë të një postimi të sajën ne facebook, ka kritikuar kryetarin e kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës, pasi që ky i fundit ka qenë në Prizren dhe u ka premtuar kushte më të mira mjekëve.

Ky është postimi i deputetes Millaku

Kadriu paska ardhur sot në spital të Prizrenit për t'iu premtuar kushte më të mira! Po pse more po i gënjen kur nuk i keni ndarë buxhet për t'i realizuar ato premtime. Premtime koti, po s'kanë faj se ia paskan nis fushatën, se veç me gënjeshtra këta dinë të bëjnë fushatë. S'është hera e parë.
Buxheti i vitit 2019 për spitalin e Prizrenit është vetëm 150.000€, mjekët duhet të dinë këtë fakt.
Po t'iu mbajë ligjëratë mjekëve Kadria, mos pyet sa posht ka rënë mjekësia

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat