Flet avokati i gjinekologut – i përfshirë në rastin e vajzës së mitur nga Drenasi - Bota Sot
Flet avokati i gjinekologut – i përfshirë në rastin e vajzës së mitur nga Drenasi

Aktuale

Flet avokati i gjinekologut – i përfshirë në rastin e vajzës së mitur nga Drenasi

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 20:54
Avokati & Gjinekologu

Haxhi Millaku i cili është avokat i doktorit Fehmi Ahmeti, që u arrestua pak më parë nga Inspektorati i Policisë nën dyshimin se i kishte kryer abortin një vajze të mitur, ka thënë se vajza në kohën kritike ka qenë e moshës madhore.

Millaku ka thënë se është me rëndësi që të theksohet se vajza kur e ka kryer abortin i ka pasur të mbushura 18 vjet e shtatë muaj.

“Diku rreth orës 15:00 jam njoftuar prej Fehmi Ahmetit personalisht, i cili ka kërkuar që ta asistoi atë gjatë marrjes në pyetje nga Policia”.

“Është me rëndësi që të theksohet për opinionin se me datë 15.01.2019 vajza ka pasur kontaktin e parë me gjinekologun. Pra në atë kohë vajza ka pasur të mbushura 18 vjet e shtatë muaj”.

“Nuk qëndrojnë pretendimet se ajo ishte e mitur dhe abortoi pa dëshirën e saj”.

“Për fat të keq Fehmi Ahmetit sot i është kufizuar liria nga Inspektorati i Policisë. Ata nuk e kanë të drejtën ta intervistojnë të doktorin pa autorizim”.

“Doktori ka vepruar komfort dispozitave ligjore pasi që edhe koha e shtatëzënisë së saj ka qenë gashtë deri në shtatë javë”, ka thënë Millaku për Klan Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...