Nxënësit lënë Kosovën për të ikur në Perëndim - Bota Sot
Nxënësit lënë Kosovën për të ikur në Perëndim

Aktuale

Nxënësit lënë Kosovën për të ikur në Perëndim

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 11:54
Foto

Një ngjarje të dhimbshme e ka ndarë në Facebook një mësues i shkollës “Dy Dëshmorët” në Piranë të Prizrenit. Tre nxënës janë përshëndetur me personelin e shkollës pasi bashkë me familjet e tyre kanë lënë vendin për të jetuar jashtë Kosovës.

Mësuesi i shkollës shkruan se “fëmijët po ndahen nga shkolla me lot në sy dhe pa dëshirën e tyre”.

Shihni postimin e plotë bashke me videon:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat