Haradinaj: Kosova duhet të lehtësojë rregullativen për të tërhequr investime të huaja - Bota Sot
Haradinaj: Kosova duhet të lehtësojë rregullativen për të tërhequr investime të huaja

Aktuale

Haradinaj: Kosova duhet të lehtësojë rregullativen për të tërhequr investime të huaja

Nga: Z.B Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 09:52

Përmes një postimi në Facebook, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se, ka pasur një takim koordinues me BERZh, KOSTT dhe ZRRE për ta analizuar lehtësimin e procedurave për investime në sektorin e energjisë së ripërtëritshme, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Takim koordinues me BERZh, KOSTT dhe ZRRE për ta analizuar lehtësimin e procedurave për investime në sektorin e energjisë së ripërtëritshme. Kosova duhet të lehtësojë rregullativen për të tërhequr investime të huaja dhe për qasje në kredi, si dhe të forcojë rolin e BERZh-it në përkrahjen e investimeve të mëdha në këtë sektor.RH

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat