Kosova dhe Japonia sot nënshkruajnë marrëveshje

Aktuale

Kosova dhe Japonia sot nënshkruajnë marrëveshje

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 07:58
Foto ilustrim

Kosova dhe Japonia sot do të nënshkruajnë marrëveshje.

Kjo marrëveshje do të nënshkruhet në ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme, duke filluar nga ora 12:15.

Ndërsa, në ora 10:15, Kryeministri Ramush Haradinaj do të takohet me ministren e Shtetit për Punë të Jashtme të Japnisë, Toshiko Abe.

Kurse, në ora 10:45,  Ministri Behgjet Pacolli, ministrja japoneze Toshiko Abe dhe kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti do të bëjnë mbjelljen e fidanëve të qershiave japoneze.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat