Ivica Daçiqi i habitur pse po qohet pluhur për ndarjen e Kosovës

Aktuale

Ivica Daçiqi i habitur pse po qohet pluhur për ndarjen e Kosovës

Më: 25 shkurt 2019 Në ora: 09:42
Ivica Daçiq

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiq ka thënë se “pasi dialogu është ndërprerë, vështirë është të flitet për ndonjë zgjidhje dhe kompromis”, duke shkuar “disa vende nga Evropa, për shumë arsye nuk janë të entuziazmuara me propozimin për caktim të kufijve”.

Ai ka shprehur habinë se “është ngritur kaq pluhur me këtë propozim”.

Daçiq ka vazhduar se “nuk kam thënë asgjë të re, kam përmendur mundësitë e hapura dhe idetë për kompromis… por aktualisht është iluzione të flitet për zgjidhje, disa po mbështesin Haradinajn në taksa që çështja të shtyhet deri pas zgjidhjeve në parlamentin evropian”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat