Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së - Bota Sot
Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së

Aktuale

Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së

Më: 6 mars 2019 Në ora: 06:38
Prekaz

Në ditën e dytë të Epopesë së ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që njihet si Dita e Dëshmorëve, sot bëhen homazhe dhe mbahet akademi në shënimin e Epopesë së UÇK-së.

Në të gjithë Kosovën dhe trojet e tjera shqiptare do të bëhen homazhe pranë varreve të dëshmorëve që dhanë jetën për lirinë e atdheut.

Ceremonia e homazheve fillon që në orët e mëngjesit me nderime tek varri i Komandantit Legjendar, Adem Jashari në Prekaz.

Po ashtu nga ora 15:30 Kuvendi i Kosovës mbanë seancë për Epopenë e UÇK-së.

Kurse në ora 18:00 mbahet Akademi kushtuar Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në ditën e fundit të Epopesë së UÇK-së, mbahet Nata e zjarreve në Prekaz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...