Krerët serbë Vuçiq, Brnabiç dhe Daçiq të dielën takim me Patriarkun për çështjen e Kosovës - Bota Sot
Krerët serbë Vuçiq, Brnabiç dhe Daçiq të dielën takim me Patriarkun për çështjen e Kosovës

Aktuale

Krerët serbë Vuçiq, Brnabiç dhe Daçiq të dielën takim me Patriarkun për çështjen e Kosovës

Nga: F.B. Më: 8 mars 2019 Në ora: 11:20
Ana Brnabiç

Pas takimit të sotshëm të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ku morën pjesë drejtuesit e institucioneve kryesore të sigurisë, kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç ka deklaruar se ajo së bashku me presidentin Vuçiq dhe ministrin e jashtëm Daçiq do të takohen dhe bisedojmë me Patriarkun e Kishës Ortodokse Serbe SPC Irinej për situatën në Kosovë, shkruan “Kurir”, transmeton “Bota sot”.

"Të dielën në mëngjes do të takohemi me patriarkun  dhe Sinodin e SPC, ku do të bisedohet për situatën në Kosovë sepse dialogu është ndërprerë” ka deklaruar Brnabiç para gazetarëve.

Brnabiç pas takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të miratuar dje në Kuvendin e Kosovës ka thënë se “ platforma e Prishtinës është kundër mendjes së shëndosh dhe është goditja e tretë dialogut të Brukselit  ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës në muajt e fundit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...