Ademi: Respekt për vlerat dhe kontributin e Gjeneral Selimit në luftën çlirimtare - Bota Sot
Ademi: Respekt për vlerat dhe kontributin e Gjeneral Selimit në luftën çlirimtare

Aktuale

Ademi: Respekt për vlerat dhe kontributin e Gjeneral Selimit në luftën çlirimtare

Më: 11 mars 2019 Në ora: 16:54
Foto nga takimi

Me këtë rast presidenti Ademi shprehu “respektin e tij dhe të KE të FFK-së për vlerat dhe kontributin e gjeneralit në luftën çlirimtare, por edhe për kontributin e tij në kohën kur ishte futbollist, duke i dhuruar një plaketë me stadiumin “Fadil Vokrri” si dhe fanellën e Kombëtares”.

Ndërkaq, gjenerali Sylejman Selimi shprehu “mirënjohjen krerëve të FFK-së për mikpritjen dhe njëherësh shprehu ngushëllimet e tij për ish-presidentin Fadil Vokrri, derisa u shpreh i lumtur për sukseset që po arrin Kombëtarja e Kosovës në garat ndërkombëtare, si dhe vlerësoi lartë vazhdimin e punës së suksesshme nga krerët e FFK-së”.

Ish-numri një i UÇK-së  theksoi se “vetë rezultatet që po i arrin Kombëtarja, por edhe gara korrekte në kampionat dëshmojnë se puna në FFK po ecën mjaft mirë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...