Vuçiq: Prishtina kundër dialogut, Serbia për paqe dhe stabilitet - Bota Sot
Vuçiq: Prishtina kundër dialogut, Serbia për paqe dhe stabilitet

Aktuale

Vuçiq: Prishtina kundër dialogut, Serbia për paqe dhe stabilitet

Më: 13 mars 2019 Në ora: 11:58
Foto nga takimi

Sipas tij, në këtë formë Kosova shënoi fundin e dialogut dhe se nuk dihet se çfarë do të ishte lëvizja e saj e ardhshme, por se Serbia do mbetet e përkushtuar ndaj paqes dhe stabilitetit në rajon

Kryediplomati spanjoll tha se vendi i tij “ishte kundër pavarësisë së shpallur të njëanshme të Kosovës”, sepse shkëputja është në kundërshtim me parimet e së drejtës ndërkombëtare, por që mbështet kërkimin për një zgjidhje kompromisi brenda kuadrit të dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...