Haradinaj përkujton vëllain e tij, Enverin: U ndave nga ne padrejtësisht në liri - Bota Sot
Haradinaj përkujton vëllain e tij, Enverin: U ndave nga ne padrejtësisht në liri

Aktuale

Haradinaj përkujton vëllain e tij, Enverin: U ndave nga ne padrejtësisht në liri

Më: 15 prill 2019 Në ora: 10:41
Enver Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 13-vjetorin e vrasjes së vëllait të tij Enver Haradinaj.

“Shumë i ri u përballe me luftën dhe plagët e shumta që sjell ajo. Edhe pse dole triumfues nga lufta, u ndave nga ne padrejtësisht në liri. Përjetësisht, Ramushi”, shkruan kryeministri në Facebook.

Vrasja e Enver Haradinajt, ndodhi në prill të vitit 2005, në afërsi të fshatit Raushiq, në magjistralen Pejë-Deçan. Kjo ishte vdekja e tretë në këtë familje. Dy vëllezër të familjes Haradinaj janë vrarë gjatë luftës, Shkëlzen dhe Luan Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...