Edhe PDK mbështet krijimin e një rezolutë për sanksionet ndaj gjenocidit serb - Bota Sot
Edhe PDK mbështet krijimin e një rezolutë për sanksionet ndaj gjenocidit serb

Aktuale

Edhe PDK mbështet krijimin e një rezolutë për sanksionet ndaj gjenocidit serb

Më: 15 prill 2019 Në ora: 11:43
Memli Krasniqi

Shefi i grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi ka bërë të ditur se edhe PDK e kanë përkrahur rezolutën për sanksione ndaj gjenocidit serb në Kosovë.

Krasniqi tregoi se përfaqësuesi i PDK-së në këtë komision do të jetë deputeti Mërgim Lushtaku.

 Krasniqi: E mbështesim këtë inicitativë

“Si grup parlamentar e mbështesim plotësisht këtë inicativë të cilën e kemi diskutuar edhe javën e kaluar dhe është përmendur edhe në këtë Kuvend, kështu që ne do të kemi përfaqësuesin tonë në komisionin që do të themelohet dhe propozojmë që  përfaqësues në këtë komision të jetë deputeti Mërgim Lushtaku” tha Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...