Avdullahu: Fehmi Agani mbetet sinonim i përkushtimit atdhetar dhe guximit intelektual - Bota Sot
Avdullahu: Fehmi Agani mbetet sinonim i përkushtimit atdhetar dhe guximit intelektual

Aktuale

Avdullahu: Fehmi Agani mbetet sinonim i përkushtimit atdhetar dhe guximit intelektual

Nga: A.SH Më: 6 maj 2019 Në ora: 11:59
Avdullah Hoti

Në 20-vjetorin e vrasjes së akademik Fehmi Aganit, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe pranë varrit të tij në lagjen Arbëria në Prishtinë.

Shefi e grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, në 20- vjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, ka thënë se, me konceptet e tij filozofike dhe veprimtarinë politike, ka ndikuar që bota demokratike të kuptojë më mirë gjendjen e represionin dhe terrorit serb në Kosovë.

“Fehmi Agani, me konceptet e tij filozofike dhe veprimtarinë politike, ka ndikuar që bota demokratike të kuptojë më mirë gjendjen e represionin dhe terrorit serb në Kosovë. Ai nuk e kurseu veten nga vështirësitë dhe rreziqet. Ai mbetet sinonim i përkushtimit atdhetar dhe guximit intelektual. Lavdi përherë jetës dhe veprës së tij, ka shkruar Hoti më Facebook.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...